Stres przed egzaminem ósmoklasisty

Bez kategorii

O kursie

Stres przed egzaminem ósmoklasisty dotyka nie tylko dzieci, ale i rodziców. To ważny moment w życiu nastolatka, do którego przygotowuje się wiele miesięcy, więc presja i napięcie są ogromne. Równocześnie dla rodziców to też często moment mierzenia się z oczekiwaniami i wyobrażeniami o dzieciach – jak sobie radzą z odpowiedzialnością za szkołę, samodzielnością w nauce, jak podchodzą do egzaminu.

W nagraniu „Większy spokój, lepsze wyniki” mówię o tym z czego bierze się tak duże napięcie wokół egzaminu ósmoklasisty, jak pomóc sobie spojrzeć na to wydarzenie z lekkim dystansem i jak wesprzeć dziecko na ostatniej prostej. Wspominam też o kilku rzeczach, które warto wziąć pod uwagę, żeby nie panikować przy wyborze szkoły średniej.

Dlaczego to ważne? Bo trudnym emocjom z łatwością się poddajemy, a one często nas paraliżują i blokują. Dlatego warto wesprzeć dzieciaki przed egzaminem ósmoklasisty, zatroszczyć się o ich samopoczucie. A w trosce o nas samych uświadomić tez sobie, że wynik tego egzaminu to nie prognoza na szczęście w życiu.

Nagranie trwa godzinę bez kilku minut i jest zapisem spotkania, które odbyło się online w kwietniu 2024 r.

Jeśli temat Twoich dzieci w szkole jest ważny, jeśli masz wrażenie, że odpowiedzialne przygotowania do egzaminu ósmoklasisty były poniżej Twoich oczekiwań, bardzo polecam Ci też webinar SZKOŁA OKIEŁZNANA – nauczysz się z niego podejścia do szkoły, nauki i ocen, które owocuje dzieckiem, którego nie trzeba kontrolować, a które jest mocno zmotywowane.

Pokaż więcej

Zawartość kursu

Nagranie – więcej spokoju, lepsze wyniki

  • Zobacz nagranie